Vitajte na našom webe

Sme radi, že sa naša rodinka Ježkovcov dočkala svojho pokračovania. Knižôčka je napísaná, ilustrovaná a pripravená do tlače.

Veríme, že Vám ju budeme môcť už čoskoro predstaviť i ponúknuť.

 

Úvodné slovo autora

Knižôčka „ Ježkovci“ – je o veľkých i malých ježkoch a je určená pre 

všetky deti, no i pre všetkých ľudí, ktorí majú radi zvieratká. Kniha  vznikla na  

podnet mojich vnučiek  Agátky a Magdalénky, ktoré dedka v Nitre  často 

navštevovali a nielen  cez prázdniny, zimné i letné. Chceli počuť pred spánkom 

nejakú rozprávku, mali by to byť však iné  ako tie, ktoré im čítavali rodičia 

alebo babičky, iné ako tie ktoré už poznali takmer naspamäť. Mali  to byť 

rozprávky z ríše zvieratiek, pretože ich veľmi obľubujú.

Viac o nápade a vzniku knihy nájdete  v sekcii novinky.

                                               Jaro Duška

 

 

                                      

 

NAPÍSALI O NÁS:

 

1. A dostali sme sa až do internetového spravodajstva, :-D :

https://www.nitralive.sk/spravy/28932-rozhovor-s-jaroslavom-duskom-autorom-knihy-jezkovci-ako-to-bolo

 

 

2. Spokojná dospelácka čitateľka,spisovateľka Moni Wurm, o nás napísala krásny príspevok na FB, našiel ho tam tatko Ježuro :-D. Dovolíme si citovať a ďakujeme. To sú tie chvíľe kedy človek aj ježkovia vedia, že to má zmysel.

 

Jaroslav Duška - Ježkovci
Ako to bolo...

"Konečne som sa dostala k rozprávkovej knihe, ktorú napísal môj priateľ Jaroslav Duška. A priznám sa priatelia, že i keď... rozprávky čítam zriedka, moje rozhodnutie venovať sa tomuto skvostu vôbec neľutujem. Táto rozprávková knižka o rozkošnej ježkovskej rodinke ma dostala. Pán Duška sa totiž nezaoberal iba vymyslením "nejakých" príbehov, ale do deja zakonponoval i poučné prvky, ktoré opísal tak, aby si ich detičky vzali k srdiečku.
Páči sa mi, že pán Duška pomenoval hlavných hrdinov - dvojičky Jurka a Jožka krásnymi slovenskými menami. Autor má výnimočný talent podať rozprávky tak, že si ich živo dokážu predstavovať aj dospelí. Ďakujem, že som si smela prečítať túto úžasnú knižku, ktorá svojími nezvyčajnými hrdinami zacelila chýbajúcu medzierku medzi rozprávkami na slovenskom trhu.
Rada by som sa dostala k ilustráciam knižky, ktoré vyzerajú tak autenticky, akoby ich kreslili deti. Od autora som sa dozvedela, že tomu tak i bolo. O farebné ilustrácie sa postarali jeho vnučky Magdalénka a Agátka osobne. Dievčatká maju vyvinutú fantáziu a autorovi gratulujem k jeho talentovaným vnučkám.
Nakoniec by som ešte chcela všetkým autorom rozprávok vyjadriť môj obdiv. V dnešnej dobe je niečo tak krásne ako rozprávky nedocenené, čo je chyba. Rozprávočky sú dôležitým faktorom pre zdravý psychický vývin detí.
Pán Duška, ešte raz vďaka za knižočku, ktorú som dostala i s osobným venovaním."

 

 

 

3. ZŠ Tulipánová:  "Dnes 25.11. 2015 tretiakov a štvrtákov navštívil pán Jaroslav Duška, autor knižky" Ježkovci", ktorého deti chodili na našu školu. Pani Zuzka Ondrušková Vicenová deťom prečítala príbeh o vianočnom stromčeku. Deti to veľmi zaujalo a páčili sa im aj figúrky ježkov, ktoré pán Duška priniesol. Potom boli deťom premietnuté na interaktívnu tabuľu aj ďalšie obrázky o ježkovskej rodinke, ktoré nakreslili Agátka a Magdalénka, vnučky p. Duška . Deťom sa páčili aj obrázky živých ježkov, no a potom už nasledovala beseda. Deti mali množstvo otázok, zaujímali sa, ako vznikla kniha, prečo ju spisovateľ napísal, ako dlho ju písal a podobne." Viac na  

https://m.facebook.com/media/set/?set=a.515063538654662.1073742168.140499749444378&type=3


Ježkovci

/album/fotogaleria-uvodna-stranka/a1234367-579541052105764-1148911901-n-jpg/

—————

/album/fotogaleria-uvodna-stranka/a002-jpg/

—————

/album/fotogaleria-uvodna-stranka/a12294720-515064371987912-8802932778334916990-n-jpg/

—————

/album/fotogaleria-uvodna-stranka/a12308770-515063815321301-4217542732809768325-n-jpg/

—————

—————


Štítky

Neboli nájdené žiadne štítky.


Kalendár akcií

Zimná rozprávka na chladné večery-ukážka z knihy

29.11.2017 15:44
Korčule a hokej   Prišiel Štedrý večer a všetci sa naň tešili...v mamkinej kuchynke krásne rozvoniavali všakovaké dobroty- vianočná polievočka, aj vyprážaný kapor, no i rôzne zákusky, koláčiky makové, orieškové, jabĺčkové, no i medovníčkové...až sa slinky všetkým...

—————

Ukážka z knihy

29.11.2017 15:42
Narodeniny mamky Ježury. Ježko Jurko sa iba tak náhodne pozrel na malý kalendárik na stene v kuhyni a všimol si tam červenou tužkou podčiarknutý dátum a pripísané jedno slovíčko – narodeniny. Jožkóóó, nevieš kto bude mať narodky? Jurko, nie som si istý, no zdá sa mi že naša mamička!...

—————

Beseda v Materskaj škole Štitáre.

08.04.2016 16:40
Včerajšia beseda / 7.4./ bola veľmi milá, jedna z najkrajších! Deti boli pozorní posluháči a vypočuli si dva príbehy ježkov Jožka a Jurka, v podaní tety Zuzky. Do besedy sa zapájali tak deti, ako i pani učiteľky - nielen deti, ale aj ony sa chceli dozvedieť čo - to o tvorbe knihy, od myšlienky...

—————

Beseda v Kultúrnom dome MLynárce-usporiadateľ -oddelenie kultúry Ms.úradu Nitra

27.03.2016 14:00
Sviatky Veľkej noci zrejme ovplyvnili účasť,bola veľmi malá,avšak i tak beseda prebiehala ako vždy-teta Zuzka čítala príbehy a potom bola voľná beseda nielen o knihe ale i o celej problematike jej vzniku. Vďaka patrí Ms.úradu za možnosť uviesť knihu do obce Mlynárce. 

—————

Beseda s deťmi v MŠ Za humnami na Chrenovej

08.03.2016 16:33
   Dnešnej besedy sa zúčastnili takmer všetky detičky zo škôlky, bolo ich 56. Po úvodnej prezentácii knihy teta Darinka prečítala deťom dva príbehy - ako ježkovia sadili keksíky a cukíky i o narodeninách mamky Ježury. Hoci niektoré deti už čiastočn poznali príbehy z knihy, tety učiteľky...

—————

Videoprezentácia

22.02.2016 16:10
https://youtu.be/vJ5ZfTjjFdQ

—————

Beseda s tretiakmi a prvákmi v ZŠ Benkova

05.11.2015 18:44
Teta Zuzka,ktorá inokedy číta deťom príbehy z knižky,nemohla pre iné povinnosti prísť a čítať deťom príbehy,nuž sa čítania ujali samotní žiaci - tretiaci Emka a Dominik.Čítanie im išlo veľmi dobre,za čo ich spolužiaci odmenili potleskom.  Potom boli deťom premietnuté na interaktívnu...

—————

Beseda pre tretiakov na Beethovenovej

26.10.2015 00:00
  Každá beseda má pre nás svoje čaro, deti nás vždy prekvapia svojimi otázkami a postrehmi. Je skvelé,že aj dnes sa nájdu deti,ktoré radi čítajú a dokonca sa pokúšajú písať už v tretej triede.V zíávere besedy deti prisľúbili že nakreslia obrázky pre ježkovské príbehy  do druhej...

—————

Beseda v MŠ Párovce Nitra

25.06.2015 19:15
Dňa 18.06.2015 sa konala beseda o knihe Ježkovci v MŠ na Párovciach. Divákmi boli prevažne predškoláci, deťom sa rozprávky páčili, zaujalo ich rozprávanie o vzniku knihy a sami predviedli básničky a pesničky, ktoré sa v MŠ naučili. Ďakujeme

—————

Napísali o nás...

17.06.2015 17:32
https://www.nitralive.sk/spravy/28932-rozhovor-s-jaroslavom-duskom-autorom-knihy-jezkovci-ako-to-bolo

—————